Andrzej Duda! Jesteśmy z Tobą! Zwyciężymy!

Najnowsze Piła Polityka Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. 1 lipca 2020 . Tłumnie zgromadził się na złotowskim placu Paderewskiego elektorat Prezydenta RP Andrzej Dudy. Jeszcze przed przybyciem głowy państwa skandował: ?Jesteśmy z Tobą!?, ?Zwyciężymy!?.  Czy zwyciężą?

Wizycie prezydenta Dudy dopisała i pogoda, i frekwencja. Ubiegający się o reelekcję obecny Prezydent RP do mieszkańców Złotowa i okolic mówił między innymi:

-Wszyscy mają prawo mieć swoje przekonania i mają prawo mówić o tym normalnym językiem. Bo wtedy jest to wolność prawdziwa. Ja chcę wolności prawdziwej we wszystkich obszarach naszego życia.(?) Dosyć mamy takiej polityki, z jaką kiedyś mieliśmy do czynienia. Protestując przeciwko tej polityce wybraliście mnie pięć lat temu. Ja chcę kontynuować politykę godności, twardego mówienia o naszych sprawach. O tym kto w naszych dziejach był bohaterem, a kto zdrajcą. Chcę mówienia prawdy o naszej historii. Dumnego reprezentowania Polski poza granicami. Chcę kontynuować politykę rozwoju i ochrony polskiej rodziny.

Zdaniem Prezydenta RP Polska powinna się jednakowo rozwijać i ?stawać się coraz zamożniejsza na całym swoim terytorium?.

***

Przypomnijmy.  Andrzej Duda w pierwszej turze wyborów prezydenckich uzyskał w powiecie złotowskim  38,74 procent poparcia, w gminie Złotów ? 43,59 proc., a w samym mieście  zagłosowało na niego 31,55 procent złotowian.

12 lipca o godzinie 21.00 poznamy nazwisko Prezydenta RP, który będzie sprawował swoją kadencję przez kolejne 5 lat. Czy będzie to “nowy-stary” prezydent Andrzej Duda, czy też tylko “nowy” Rafał Trzaskowski? O tym zadecydują wyborcy.

 (Red.)

 Fot. Agnieszka Norkowska

Galeria (Wasze Media fb)