ANS w Pile zainaugurowała rok akademicki 2023/2024

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Rok 2023 był rokiem wyzwań w zakresie nowych inwestycji dla studentów. Stworzyliśmy innowacyjne Centrum Symulacji Ratownictwa Medycznego, doposażyliśmy bazę kierunków kryminalistyka i elektrotechnika, zmodernizowaliśmy Bibliotekę oraz Akademik. Był to także rok wyzwań naukowych, konferencyjnych, rok współpracy ze środowiskiem biznesu. Przed nami rok budowania przyszłości Uczelni w oparciu o nowoczesne technologie oraz rok umacniania pozycji ANS w Pile, w systemie praktycznego szkolnictwa wyższego. – To słowa, jakie skierował do ponad 500 nowych studentów, Rektor ANS w Pile dr hab. Donat Mierzejewski, prof. ANS, witając ich oficjalnie w akademickiej rodzinie.

Inauguracja, to moment szczególny dla każdej uczelni, to nie tylko czas immatrykulacji studentów I roku, ale także czas podsumowań, określenia planów na przyszłość, czas spotkań z przyjaciółmi Uczelni, którzy od wielu lat wspierają społeczność akademicką. To również moment wyróżnień i nagród przyznawanych studentom.

Nagrody dla najbardziej kreatywnych i zaangażowanych studentów Uczelni, od lat wręcza firma SIGNIFY. W tym roku stypendium DIAMENT otrzymał JAKUB MEDOLIŃSKI, student kierunku PEDAGOGIKA. Pozostali finaliści to:

 • NICOLE TETZLAFF z kierunku filologia
 • OLIWIA PINKOWSKA z kierunku kosmetologia
 • BARTOSZ GRYKA z kierunku transport
 • MICHAŁ ŁUBA z kierunku ekonomia
 • GRACJAN SZPREJDA z kierunku pielęgniarstwo
 • ADAM ZIOBRO z kierunku elektrotechnika

Nagrody wręczył NIKODEM MACIEJEWSKI – Wiceprezes Zarządu SIGNIFY.

Uczelnia ma w gronie studentów wspaniałych sportowców m.in. Akademickich Mistrzów Polski. Tych najzdolniejszych wspierają osoby wyjątkowe, zaangażowane w rozwój sportowy kadry Uczelni.
Do takich osób należy Grażyna Sobieraj – właścicielka Firmy GRAPIL, która od lat wspiera sport akademicki i która ufundowała również stypendium sportowe. W tym roku stypendium otrzymali:

 • JULIA RAJEWSKA, studentka fizjoterapii – siatkarka
 • MIKOŁAJ CZECHOWICZ, student fizjoterapii – lekkoatleta

Od kilku lat stypendium dla najlepszych sportowców funduje także mec. Krzysztof Wyrwa z Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych WYRWA I WSPÓLNICY s.c. Stypendia otrzymali:

 • ADAM STODOLSKI – student ekonomii – judoka
 • MARTYNA BRZYNSKA – studentka ekonomii I rok – judoczka
 • JAKUB SERWATKA – student fizjoterapii – judoka
 • OLIWIA CEBIENIAK – studentka fizjoterapii – judoczka

Tradycją akademicką, podczas Inauguracji roku akademickiego, jest krótki wykład. W tym roku licznie zgromadzeni goście Uczelni oraz studenci, mogli posłuchać wykładu dra inż. Piotra Stanowskiego z Katedry Transportu pt. „Praca inżynierska jako most pomiędzy teorią a praktyką: jak zaawansowane projekty stają się innowacjami przemysłowymi”. O wyjątkową, muzyczną aurę tego akademickiego święta, zadbał Chór ANS w Pile, pod batutą Maestro Korola Urbanka, z którym wszyscy zgromadzeni odśpiewali pieśń Gaudeamus Igitur – dającą oficjalny sygnał do wejścia w nowy rok akademicki 2023/2024.

foto: Bożena Andrzejewska