Antonina Hader na turnieju w Szwecji

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia
W Szwecji a dokładnie w mieście Boras odbył się jeden z największych turniejów bokserskich przeznaczonych dla Pań. Zawody Golden Girl zgromadziły ponad 400 uczestniczek z 32 krajów. W rywalizacji wzięła udział Kadra Narodowa młodziczek u-14 a wśród powołanych zawodniczka pilskich Sportów Walki Antonina Hader. 
Pilanka wystąpiła w kategorii wagowej do 52 kg i w pierwszej swojej walce spotkała się z rok starszą, reprezentująca Szwecję Lilli Arman. Był to półfinał tej kategorii. Po trzech bardzo dobrych rundach pod dyktando naszej zawodniczki sędziowie jednogłośnie orzekli wygraną Hader, dla której było to czwarte międzynarodowe zwycięstwo z rzędu w ostatnim czasie. Wcześniej dwukrotnie zwyciężyła z zawodniczkami z Włoch podczas meczu obu reprezentacji, a jeszcze wcześniej podczas międzynarodowego turnieju wygrała z reprezentantką Ukrainy w Szczecinie. W finale czekała już koleżanka z kadry Oliwia Wasiakowska. Po bardzo ciekawych trzech rundach zwycięstwo przypadło zawodniczce z Wejherowa i ostatecznie Antonina Hader wraca do Piły ze srebrnym medalem z tej prestiżowej imprezy.
Według trenera zawodniczki Przemysława Leńca najbardziej cieszy fakt serii międzynarodowych wygranych walk. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy młodziczek, na które młoda pilanka mamy nadzieję się zakwalifikuje i pokaże z jak najlepszej strony!