Archon Studio w Pile rusza z produkcją maseczek ochronnych HUSSAR

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Znany na całym świecie producent figurek do gier planszowych – Archon Studio – stawia czoło koronawirusowi i rozpoczyna produkcję maseczek ochronnych. Na początek wytworzy tysiąc sztuk.

Pomysł z maseczką ochronną zrodził się w głowie współwłaściciela Archon Studio w Pile Jarosława Ewertowskiego. Najważniejszy powód – to ochrona mieszkańców przed koronawirusem, ale także walka z nieuczciwym handlem.

Prototyp maski już jest, a i ze zdobyciem materiału – m.in. gumy silikonowej  i kauczuku silikonowego –  nie ma problemu.  Można więc ruszać z produkcją.

Maseczki “autorstwa” Archon Studio będą wielokrotnego użytku z wymiennym filtrem (jego koszt wyniesie ok.10 groszy). Na początek firma przy Warsztatowej zamierza wyprodukować tysiąc sztuk. W przyszłym tygodniu będą one przetestowane przez mieszkańców, a po wprowadzeniu ewentualnych poprawek produkcja ruszy pełną parą.

Maseczka – póki co – będzie dostępna w rozmiarze uniwersalnym. Później mają pojawić się inne rozmiary. Co ważne – ma już ona swoją nazwę – HUSSAR.  To nie przypadek. Bowiem wzorem polskiej husarii, która zapisała się w historii wieloma zwycięstwami, także za pomocą maseczek Archonu  – jak twierdzi  Jarosław Ewertowski – pilanie, a niewykluczone, że i Polacy (firma myśli też o współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia) wygrają z tym niewidocznym, ale siejącym przerażenie wrogiem.

(Red.)

 Fot.pila.naszemiasto.pl