ARESZT DLA 22 LATKA ZA ZNIEWAŻENIE I GROŹBY KIEROWANE DO POLICJANTÓW I INNE PRZESTĘPSTWO

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 22 letniego sprawcę kradzieży sklepowych. Mężczyzna podczas zatrzymania znieważył funkcjonariuszy oraz groził im pozbawieniem życia. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec 22 latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

To kolejny konflikt z prawem młodego mężczyzny, który ma już na swoim koncie między innymi kradzieże i zniszczenie mienia. Kilka dni temu w kilku sklepach, w krótkich odstępach czasu na terenie Wałcza, ponownie dokonał  kradzieży. Z półek sklepowych kradł wyroby alkoholowe. Wartość skradzionego mienia wyniosła prawie 1 800 złotych.

Ponadto 22 latek odpowie także za znieważenie funkcjonariuszy i kierowanie wobec niech groźby pozbawienia życia. Młody mężczyzna postanowieniem Sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie ma i nie powinno być zarówno prawnego, jak i moralnego usprawiedliwienia dla agresji i zniewag kierowanych pod adresem funkcjonariuszy publicznych. Jest to kolejny przykład na to, że nie ma przyzwolenia na łamanie prawa, znieważanie i atakowanie policjantów.

KPP Wałcz