ARESZT DLA 40 LATKI ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Wałcza zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 40 letnią mieszkankę powiatu, która w miejscu zamieszkania posiadała znaczne ilości narkotyków. Wczoraj sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu kobiety na okres 3 miesięcy. 40 latce grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 40 latki doszło w godzinach popołudniowych w miejscu zamieszkania. Policjanci prowadząc działania ujawnili miejsce, w którym znajdują się narkotyki. Po wejściu do mieszkania w trakcie przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili na blacie kuchennym marihuanę w ilości  0,283 grama oraz substancję psychotropową w postaci amfetaminy w ilości 128, 516 gramów. Kobieta przyznała się do posiadania narkotyków i została zatrzymana. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 40-latce przedstawiono zarzuty znacznego posiadania środków psychotropowych, do których się przyznała. Wczoraj sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu kobiety na okres 3 miesięcy. 40 latce grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że za posiadanie środków psychoaktywnych grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.