ARESZT ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

Czarnków Najnowsze Regiony Wydarzenia

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który posiadał w swoim miejscu zamieszkania blisko 10 kg narkotyków. Postanowieniem Sądu na wniosek Prokuratora mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Za posiadanie znacznej ilości nielegalnych środków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z czarnkowskiej komendy tuż przed świętami zatrzymali 42-letniego mieszkańca Czarnkowa, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał znaczną ilość narkotyków. Stróże prawa w mieszkaniu znaleźli przeszło 8 kg amfetaminy, prawie półtora kilograma marihuany, 88 gramów haszyszu oraz  38 sztuk tabletek ekstazy.

Na wniosek Prokuratora, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mieszkańcowi Czarnkowa za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wnikliwa praca operacyjna czarnkowskich mundurowych udaremniła wprowadzenie na rynek znacznej ilości substancji zabronionych, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia.