Bądź turystą we własnym mieście

Najnowsze Wydarzenia Złotów
Spacer po Złotowie – każda sobota wakacji w godz. 15-17, zbiórka przed dworcem PKP, zakończenie w Zagrodzie Krajeńskiej, uczestnictwo bezpłatne, zaprasza Muzeum Ziemi Złotowskiej i Informacja Turystyczna w Złotowie!
Zapraszamy do uczestnictwa w „Spacerze po Złotowie” z przewodnikiem. Zapraszamy w duchu idei – bądź turystą we własnym mieście, ale mile widziane będą także osoby goszczące w naszym mieście. Zaczynając przy dworcu kolejowym, poruszając się w stronę ratusza dotrzemy do Zagrody Krajeńskiej. Dwugodzinną trasę spaceru zaplanowano tak, aby obejmowała miejsca wszystkim znane, ale też te, o których nie pomyślimy przy zwykłym spacerze po mieście.  Po drodze przewodnik opowie o mijanych zabytkach, budynkach, zieleni miejskiej. W trakcie spaceru dowiecie się Państwo ciekawych informacji, nieznanych faktów, anegdot, legend…
Chętnie usłyszymy historie, które Wy znacie, a kojarzące się Wam historycznie z mijanym w czasie spaceru miejscem.
Przypominamy jednocześnie o darmowym wstępie do odremontowanej Kaplicy Pamięci w każdą niedzielę w godzinach 13:00 -14:00. Zachęcamy do odwiedzin indywidualnych w godzinach podanych powyżej oraz umawiania zwiedzania w dogodnych terminach. Odnowiony zabytek jest doskonałym miejscem do prezentacji eksponatów upamiętniających militarne epizody historii Złotowszczyzny.
Kamila Krzanik-Dworanowska
dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej