Basket Piła pokonał Pyrę Poznań 95:84

Najnowsze Piła Sport
-Dziękuję wszystkim kibicom za tak liczne przybycie na mecz. Wczoraj padł chyba rekord frekwencji, pełna hala kibiców za co działacze klubu jak i sami zawodnicy serdecznie dziękują. Cieszymy się że mamy dla kogo grać!! –   mówił po meczu Tomasz Pochylski.
 
Mecz rozpoczął się od uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Cała hala chwilę przed rozpoczęciem spotkania odśpiewała hymn państwowy. Po czym rozbrzmiał gwizdek sędziowski.
Początek meczu przespany przez gospodarzy. Na tablicy wyników 8-0 dla gości. Trener gospodarzy Tomasz Pochylski prosi o czas dla zespołu. Po przerwie Basket zaczyna grać tak jak powinno. Odrabia całe straty i wychodzi na prowadzenie, którego nie oddaje do końca meczu.
Basket wygrał z młodym utalentowanym zespołem MKK Pyra Poznań. Jednakże nie przyszło to łatwo.  Młodzież z Poznania postawiła wysoko poprzeczkę i jak było widać z przebiegu spotkania “tanio nie chcieli sprzedać skóry” i walczyli do samego końca.

Mimo wielu prostych błędów ze strony gospodarzy finalnie lepszy okazał się KS Basket Piła, który wygrał mecz wynikiem 95-84 (22-21, 29-18, 24-22, 20-24). Znakomite zawody rozegrał kapitan zespołu  Bartłomiej Lipiński,   zdobywca 30 oczek!

Punkty dla Basketu zdobywali: kpt. Bartłomiej Liiński  30 (4x3pkt), Łukasz Mostek 16 (4x3pkt), Tomasz Pochylski  15 (1x3pkt),  Kamil Michalski 14, Grzegorz Przewoźniak  11 (1x3pkt), Paweł Smoczyk 4,  Jakub Kurkiewicz 3 (1x3pkt), Bartek Rajewicz  2, Przemysław Pochylski, Rafał Pażądka- LIpiński i Dominik Czajkowski. 

Kolejne spotkanie 17.11.2018 o godz. 12.00 w Gnieźnie rywalem będzie Sklep Polski MKK Gniezno. 

TP
 Fot. Kaja Babinska