Brawurowa jazda 23-latka. Zobacz policyjne nagranie

Na sygnale Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Młody kierowca BMW przekroczył 150 km/h. 23-latek, który prawo jazdy posiadał zaledwie od 3 lat, za popełnione wykroczenia stracił uprawnienia oraz został ukarany wysoką grzywną.

-30 kwietnia br. policjanci złotowskiej drogówki zarejestrowali nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie kierowcy pojazdu marki BMW, które mogło zakończyć się tragicznie. Zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut po godzinie 19.00 na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Okonkiem a miejscowością Podgaje. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, w czasie patrolu nieoznakowanym radiowozem, zauważyli osobowe BMW, którego kierujący podejmując manewr wyprzedzania zmusił do gwałtownego hamowania kierowcę jadącego z przeciwnego kierunku. Gdyby nie szybka reakcja kierowcy jadącego z miejscowości Jastrowie manewr wyprzedzania osobowego bmw zakończyłby się zderzeniem czołowym. Funkcjonariusze ruszyli za nieodpowiedzialnym kierowcą, aby zatrzymać go do kontroli. Ten jednak przyspieszył. Policjanci, jadąc za pojazdem, zarejestrowali kolejne wykroczenia popełniane przez kierowcę osobowego bmw ? niestosowanie się do znaku poziomego ?linia podwójna ciągła” i linia jednostronnie nieprzekraczalna, znaku pionowego zakaz wyprzedzania. Mundurowi wykonali także pomiar prędkości samochodu osobowego w terenie niezabudowanym. BMW pędziło drogą krajową z prędkością 153 km/h – relacjinuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

23-latek za tak rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego stracił prawo jazdy. Dobrowolnie poddał się karze grzywny 2500 złotych oraz środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 24 miesięcy.

 (Red.)

 wideo- KPP Złotów