Brutalnie pobili 19-latka. Są pod dozorem Policji

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Dwaj młodzi mężczyźni – 18 i 23 lata – zostali zatrzymani przez trzcianeckich policjantów za brutalne pobicie. Ich ofiara to 19-latek. Chłopak był duszony, bity i kopany po całym ciele. Prokurator na wniosek śledczych zastosował wobec oprychów dozór policyjny.

W środę tj. 6 października br. trzcianeccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn,  którzy godzinę wcześniej pobili 19-latka na podwórzu prywatnej posesji w Trzciance. Motywem ich  działania był konflikt pomiędzy nimi, a chłopakiem.

-Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawcy pod pretekstem przeprowadzenia rozmowy wywabili go z domu, a następnie zaatakowali. Napastnicy dusili 19-latka za szyję, uderzali pięściami i kopali po całym ciele. Pobity w wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala, na szczęście nie wymagał hospitalizacji – informuje asp. Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej Policji.

Wobec zatrzymanych prokurator na wniosek funkcjonariuszy zastosował dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za pobicie grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(Red.)