Ceny paliw znów w dół. Oto co będzie się działo na stacjach

Biznes Interwencje kraj Najnowsze Podróże Wydarzenia

W przyszłym tygodniu benzynę 95 i olej napędowy powinniśmy tankować taniej o 20-30 gr w porównaniu do cen z tego tygodnia – prognozują analitycy portalu E-Petrol. Z kolei eksperci z BM Reflex oceniają, że choć ceny na stacjach powinny jeszcze spadać, to powrót podwyżek na rynku hurtowym ograniczy skalę tego zjawiska.

W przyszłym tygodniu średnia cena benzyny 95 może znaleźć się w przedziale 6,57-6,72 zł za litr, olej napędowy powinien kosztować w granicach 6,93-7,07 zł, a LPG – 3,18-3,28 zł – prognozują eksperci e-petrol.pl. Jak podliczają, krajowe rafinerie w tym tygodniu oferowały w sprzedaży benzynę w cenie najniższej od początku wakacji.

Dobre wieści dla kierowców

“Równie tanio sprzedawały olej napędowy. Spadki w sprzedaży hurtowej mogą zaowocować przyjemną z punktu widzenia kierowców przeceną na stacjach benzynowych, co z pewnością ucieszy kierowców wyjeżdżających na długi sierpniowy weekend” – oceniają.

Jak zaznaczają, od początku tygodnia Orlen i Lotos czterokrotnie zmieniały cenniki paliw w hurcie. Średnia cena benzyny bezołowiowej u polskich producentów wynosi obecnie 5979 zł netto za 1000 litrów – to o 204 zł taniej, niż przed tygodniem. Mniej, bo o 96 zł potaniał w rafineriach olej napędowy, aktualnie w hurcie paliwo to jest 477 zł droższe od benzyny, dziś jego średnia cena wynosi 6456 zł – 14 zł powyżej minimum tegorocznych wakacji. Zdaniem ekspertów w sobotę nastąpią kolejne korekty.

więcej/ źródło: https://finanse.wp.pl/ceny-paliw-znow-w-dol-oto-co-bedzie-sie-dzialo-na-stacjach-6800645386841056a

fot. Źródło: Adobe Stock, fot: Sandor Jackal