Chciał okraść swoich pracodawców

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

LUBASZ. Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi podejrzanemu o usiłowanie kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie gminy Lubasz. Mężczyzna sądząc, że w budynku nikogo nie ma wypchnął okno, wszedł do środka i… spłoszony przez właścicielkę uciekł.

A wydarzyło się to  1 grudnia w samo południe.

-Z policyjnych ustaleń wynikało, że włamywacz wypchnął jedno z okien, a następnie wszedł do środka. Kiedy rozglądał się po mieszkaniu, aby znaleźć interesujące go łupy, usłyszał zmierzające w jego kierunku kroki i głos pokrzywdzonej. Spłoszony wyskoczył przez okno i uciekł – informuje mł.asp. Karolina Górzna – Kustra z KPP w Czarnkowie.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Na podstawie uzyskanych informacji ustalili rysopis i kierunek ucieczki podejrzanego. Po kilku minutach zatrzymali “pechowego” złodzieja.

Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Lubasz, który od kilku miesięcy pracował u pokrzywdzonych.

Mężczyzna trafił na komendę, gdzie usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnionego czynu. W przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa.

Wkrótce 25-latek stanie przed Sądem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

(Red.)
 Źródło: KPP Czarnków