Cmentarze na Wszystkich Świętych będą zamknięte? Minister zdrowia mówi o…

kraj Najnowsze Piła Wałcz Wydarzenia

Minister Adam Niedzielski wypowiedział się na temat ewentualnego zamknięcia cmentarzy podczas Dnia Wszystkich Świętych. Deklaracja szefa resortu zdrowia nie była jednoznaczna. 

Czwarta fala pandemii w Polsce rozwija się. Z każdym tygodniem chorych przybywa i nie zanosi się na to, że ta tendencja w najbliższych tygodniach się odwróci.

Minister Adam Niedzielski stwierdził, że martwią go informacje przekazywane przez specjalistów o tym, że do szpitali trafiają osoby niezdiagnozowane, czyli takie, u których test w kierunku COVID-19 wykonywany w karetce jest często pierwszym.

Szef resortu zdrowia był gościem audycji “Sedno Sprawy” w Radiu Plus. Tam mówił na temat wprowadzenia ewentualnych obostrzeń i nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych.

Czy w przypadku dużych wzrostów czeka nas powtórka z ubiegłego roku, kiedy to cmentarze tego dnia były zamknięte?

Minister Niedzielski nie chce jednak składać jasnej, jednoznacznej deklaracji.

– Przyszłość, jak pandemia nas nauczyła, może być zaskakująca. Generalnie wolałbym mówić kategoriami scenariuszy – rozpoczął Adam Niedzielski.

Zdaniem Niedzielskiego scenariusz, w którym cmentarze miałyby być na ten czas zamknięte “jest naprawdę bardzo, bardzo mało prawdopodobny”.

– Nie wykluczałbym scenariusza, w którym w tym samym województwie, będą powiaty, w których cmentarze będą otwarte, a w sąsiednich powiatach nie – mówił na antenie RMF FM epidemiolog Marcin Czech.

(extrawalcz.pl)

Fot. WM

(Źródło: Goniec.pl)