Co dalej z cenami paliw? Są najnowsze prognozy

Biznes Interwencje kraj Na sygnale Najnowsze Polityka Wydarzenia

W przyszłym tygodniu na stacjach niewykluczone są obniżki cen wszystkich typów paliw – prognozują analitycy e-petrol.pl. Zwracają uwagę, że kolejnym obniżkom mogą sprzyjać obawy o podwyżki stóp procentowych w USA. To wpłynęłoby na globalny popyt na paliwa. Konsekwencje odbiją się nie tylko na rynku hurtowym, ale i cenach na stacjach.

“Ostatni tydzień przyniósł korektę cen paliw w polskich rafineriach” – zauważają analitycy e-petrol w najnowszym komentarzu. Objęły one zarówno benzyny, jak i olej napędowy. To przełożyło się na wyraźną korektę cen paliw na stacjach.

“W środę 15 września, w sprzedaży detalicznej zanotowaliśmy zmiany, będące konsekwencją niedawnych obniżek w hurcie – benzyna bezołowiowa 95 kosztowała średnio na stacjach 6,44 zł/l – oznacza to tygodniowy spadek jej ceny o 8 gr na litrze. Kierowcy samochodów z silnikami Diesla, po obniżce aż o 16 gr płacili za litr paliwa przeciętnie 7,47 zł. Cena autogazu od miesiąca systematycznie maleje – w tym tygodniu wynosiła przeciętnie w kraju 3,11 zł/l” – czytamy w komentarzu.

Ich zdaniem w najbliższym tygodniu powinno być jeszcze taniej.

Polecamy: więcej/ źródło: Co dalej z cenami paliw? Są najnowsze prognozy – WP Finanse

fot. Źródło: Adobe Stock, fot: Radosaw