CZARNKÓW: Rozpoczęła się modernizacja muzeum i biblioteki

Czarnków Inwestycje Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Ruszyły roboty związane z przebudową pomieszczeń budynku Muzeum i Biblioteki Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie. Inwestycja będzie kosztować ponad 2 mln zł. Samorząd miejski zdobył dofinansowanie w wysokości 300 tys. zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Głównym wykonawcą robót jest firma Marbud Mirosław Pokrzywka z Sarbki, która przez najbliższe miesiące pełną parą ma realizować modernizację wnętrza zabytkowego budynku. Co znajduje się na liście prac wymienia burmistrz Czarnkowa Andrzej Tadla: – Realizujemy kolejną inwestycję w naszym mieście. W zakres robót wchodzi między innymi remont pomieszczeń piwnicy, parteru oraz I piętra wraz z przebudową pomieszczeń z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych, przebudowa instalacji wewnętrznych, montaż klimatyzacji oraz wentylacji mechanicznej, montaż platformy kabinowej dla niepełnosprawnych, a także wykonanie iniekcji ciśnieniowej filarów murowanych w poziomie piwnicy i drenażu opaskowego wraz z izolacją pionową ścian piwnic.

Na zaproszenie Burmistrza Czarnkowa i jego zastępcy Krzysztofa Madaja z postępem prac zapoznał się poseł Krzysztof Czarnecki, który wspiera lokalny samorząd w pozyskiwaniu środków rządowych.

Cieszę się, że kolejne środki rządowe trafiły do naszego regionu, i zostają wykorzystywane zgodnie z potrzebami, które określił tutejszy samorząd. To idea zgodna z zasadą, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają na inwestycje bliskie ludziom. Mam satysfakcję z efektów naszej pracy, która służy lokalnej społeczności. Omówiliśmy też dalsze ambitne plany inwestycyjne władz samorządowych Czarnkowa – mówi poseł Krzysztof Czarnecki.

Podczas wizyty w Czarnkowie, poseł Krzysztof Czarnecki wraz z burmistrzami odwiedził Szkołę Podstawową nr 1. To tutaj wysiłkiem lokalnych firm i darczyńców powstała Pracownia Techniki nazwana imieniem Czarnkowianina – Adama Słodowego, z której dumni są lokalni samorządowcy.