Czołówka w Chodzieży. Nie żyje kierowca renault

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Śmiertelny wypadek na DK 11. W Chodzieży zderzyły się dwa samochody: osobowy z ciężarowym. Kierowca osobówki zginął na miejscu.

Do wypadku doszło tuż przed godziną 14. przy wyjeździe z miasta. Kierowca renault zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Poniósł śmierć na miejscu. Samochód ciężarowy natomiast uderzył w barierę energochłonną i zawisł nad skarpą.

***

AKTUALIZACJA. 19.02. godzina 15.

?Zastępy straży pożarnej z JRG w Chodzieży, wracając z pożaru drogą krajową nr 11 około godz. 13:53, w Chodzieży na wysokości skrzyżowania ulic Ceramicznej i Buszczaka, byli świadkami zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Natychmiast przystąpili działań ratowniczych ? informuje mł. kpt. Artur Binkowski z KP PSP w Chodzieży. ?Samochód ciężarowy uderzył w bariery ochronne. Kierującemu nim mężczyźnie nic się nie stało. Samochód osobowy w wyniku zderzenia wypadł z drogi i zatrzymał się na dachu, na ul. Ceramicznej. Kierujący nim mężczyzna został uwięziony w aucie. Ratownicy po przeprowadzeniu badania urazowego odstąpili od dalszych czynności ratowniczych, ze względu na brak parametrów życiowych i skalę odniesionych obrażeń. Po zakończeniu czynności prokuratorskich, wykonano dostęp za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do ofiary wypadku. Przybyła na miejsce zdarzenia pomoc drogowa wyciągnęła uszkodzony samochód ciężarowy, który wbił się w bariery ochronne.

DK11 była całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy. Działania strażaków trwały do godziny 22.

(Red.)

Fot. Wasze Media, mł. bryg. Leszek Naranowicz