Czterech kierowców straciło uprawnienia

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w miniony weekend kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się po drogach powiatu złotowskiego. W czterech przypadkach mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o więcej niż 50km/h w terenie zabudowanym.

 

 

Bilans minionego weekendu, nie nastraja optymistycznie. Pomimo wielu apeli o zdjęcie nogi z gazu oraz zwiększenia kwoty mandatów karnych za przekroczenie prędkości od 1 stycznia br,, cały czas Policjanci zatrzymują kierowców znacznie przekraczających prędkość. W ubiegły weekend funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji Złotowie zatrzymali do kontroli 4 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Kontrole prędkości miały miejsce na głównych trasach przejazdowych oraz wskazanych przez mieszkańców poprzez  Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.. Pomiary prędkości odbywały się w obszarach zabudowanych.

Dwóch kierowców zatrzymanych zostało w miejscowości Święta. Pierwszy kierowca Forda jechał z prędkością 102km/h, gdzie ograniczenie prędkości wynosiło 50km/h. Kilka minut później zatrzymany do kontroli został 45 letni mieszkaniec gm., Złotów który poruszał się pojazdem VW z prędkością 105 km/h. Obaj kierowcy stracili uprawnienia do kierowania oraz ukarani zostali mandatami w kwocie po 1500zł.

W sobotni poranek ten sam patrol policji kontrolował prędkość w miejscowości Lipka, gdzie zatrzymano 38 letniego mieszkańca gminy Lipka. Jechał on z prędkością o 56 km/h szybciej niż było dozwolone. W godzinach wieczornych, na drodze krajowej nr 11, zatrzymano do kontroli drogowej 33 letniego mężczyznę, który kierował pojazdem BMW. Mieszkaniec powiatu poznańskiego przekroczył prędkość w terenie zabudowanym aż o 58km/h, jadąc 108. Obaj ukarani zostali mandatami oraz stracił uprawnienia do kierowania.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2022 taryfikatorem, zmieniła się kwota mandatu za przekroczenie prędkości – taryfikator.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

  • KPP Złotów, mł.asp. Damian Pachuc