Czterech poszukiwanych trafiło za kratki

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów
ZŁOTÓW. Złotowscy policjanci tylko wczoraj doprowadzili do zatrzymania 4 osób, które nie stawiły się do jednostek penitencjarnych celem odbycia kary pozbawienia wolności lub ukrywały aktualne miejsce pobytu przed organami ścigania. Każdego dnia funkcjonariusze zbierają informację, które umożliwiają im ?namierzenie? osób poszukiwanych i ich zatrzymanie.

Złotowscy policjanci tylko wczoraj doprowadzili do zatrzymania 3 osób za którymi organy ścigania wydały nakazy doprowadzenia do jednostek penitencjarnych oraz ustalili adres zamieszkania 39-latka, który ukrywał aktualne miejsce pobytu przed Prokuraturą w Tarnobrzegu. We wszystkich przypadkach była to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości są w stanie zrobić wiele, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Pierwszy z poszukiwanych mieszkaniec gminy Jastrowie został zatrzymany w godzinach porannych w okolicy miejsca zamieszkania. Czynności wykonane przez kryminalnych z jastrowskiego komisariatu pozwoliły ustalić, że poszukiwany wczesnym rankiem opuszcza miejsce zamieszkania chcąc uniknąć spotkania z mundurowymi i ukrywa się na terenie miasta. W tym celu funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę, w którą 1 kwietnia br. wpadł poszukiwany, który był kompletnie zaskoczony wizytą złotowskich policjantów i nie stawiał żadnego oporu podczas zatrzymania.

Drugi z poszukiwanych został zatrzymany na terenie Jastrowia. 38-latek ukrywał się przed organami ścigania bo miał do odbycia 120 dni kary pozbawienia wolności. Mężczyzna poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Złotowie, chciał uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo niealimentacji.

Kolejny z poszukiwanych mężczyzn zatrzymany został w swoim mieszkaniu. 46-latek nie stawił się do zakładu karnego, w którym miał odbyć karę pozbawienia wolności za kilkukrotne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia policjanci ustalili także miejsce zamieszkania 39-latka, który ukrywał aktualne miejsce pobytu przed tarnobrzeską prokuraturą.

Jednocześnie informujemy, że istnieje strona internetowa www.poszukiwani.policja.pl na której umieszczone są wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi.

Jeśli kogoś rozpoznamy, możemy także wysłać e-mail, pod podany adres, lub skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 997 lub 112.

KPP Złotów