Czwarta dawka szczepionki na COVID-19 przesądzona. 21 lipca MZ ogłosi szczegóły

Biznes Interwencje kraj Na sygnale Najnowsze Polityka Wydarzenia Zdrowie

W czwartek, 21 lipca, ogłosimy decyzję ws. drugiej dawki przypominającej szczepionki na COVID-19. Jesteśmy już po spotkaniu z zespołem ds. wakcynacji i Radą ds. COVID-19 i wskazania potwierdzają, że jest ona przeznaczona dla populacji powyżej 60. roku życia – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

21 lipca decyzja ws. drugiej dawki przypominającej szczepionki na COVID-19

Szef MZ – pytany w Programie III Polskiego Radia, co z decyzją w sprawie drugiej dawki przypominającej szczepionki na COVID-19 – potwierdził, że zostanie ona ogłoszona w czwartek.

– Jesteśmy już po spotkaniu z zespołem ds. wakcynacji i Radą ds. COVID-19. W zasadzie wskazania są potwierdzające to, co w ostatnim czasie ogłosiła EMA, czyli że czwarta dawka – tak będę ją nazywał, bo to jest druga dawka dodatkowa – jest przeznaczona dla populacji powyżej 60. roku życia. Ustalamy jeszcze, jakie powinny być odległości między poszczególnymi szczepieniami. Do tej pory mieliśmy rozwiązanie, że to było dedykowane osobom powyżej 80. roku życia, więc ta grupa 60-79 będzie na nowo miała możliwość pobrania tej czwartej dawki  – powiedział.

_____________________________________________________________________________