CZY „TRZEŹWY PORANEK” RZECZYWIŚCIE BYŁ TRZEŹWY?

Chodzież Na sygnale Wydarzenia

Policjanci z Chodzieży i Margonina przeprowadzili działania pod nazwą „trzeźwy poranek”. Kilka godzin wystarczyło na skontrolowanie stanu trzeźwości kilkuset kierowców. Okazało się, że nie wszyscy pamiętali o tym, że „za kółkiem” trzeba być trzeźwym.

Każdy, kto rankiem wsiądzie za kierownicę, a poprzedniego wieczoru spędził czas przy zakrapianej kolacji, musi być świadomy tego, że może złamać prawo. Kilka godzin snu może nie wystarczyć na całkowite wytrzeźwienie i zregenerowanie organizmu. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że dana osoba całe święta spędziła przy kieliszku, z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że badanie wykaże alkohol w organizmie.

We wtorkowy poranek, tuż po świętach, 10 policjantów na terenie powiatu chodzieskiego w ciągu zaledwie 3 godzin pracy sprawdziło trzeźwość blisko 750 kierowców. Niestety okazało się, że 4 z nich nie powinno wsiadać tego dnia za kierownicę. Podczas działań policjanci 4 kierowcom zatrzymali uprawnienia do kierowania, ujawnili także 21 wykroczeń, w tym między innymi: 14 związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, 4 związane z niekorzystaniem z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, a także dotyczące używania telefonu komórkowego.

W tym miejscu przypominamy, że w holu Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży znajduje się stacjonarny alkomat przekazany nam przez Gminę Chodzież. Urządzenie jest proste w obsłudze, a badanie trzeźwości nic petenta nie kosztuje. Kierowco! Zanim wsiądziesz „za kółko”, przyjdź i sprawdź trzeźwość. Unikniesz przykrych konsekwencji związanych z kierowaniem na tzw. podwójnym gazie.

 

  • KPP Chodzież