Czym skorupka za młodu…

Najnowsze Wałcz Wydarzenia
WAŁCZ. Policjanci i strażacy z Wałcza przygotowali nie lada atrakcję dla najmłodszych mieszkańców powiatu. Od kilku dni przeprowadzają spotkania z przedszkolakami i uczniami przed rozpoczęciem ferii zimowych. Oprócz wskazówek na temat bezpiecznych zabaw zimą była nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Jak co roku przed zimowym wypoczynkiem dzieci i młodzieży policjanci prowadzą działania wyprzedzające, które polegają na spotkaniach w palcówkach oświatowych. Do prelekcji oraz udziału w apelach szkolnych, każdorazowo włączają się strażacy z KPPSP w Wałczu.
-Mundurowi  przeprowadzili prelekcje na terenie całego powiatu zarówno dla uczniów jak i przedszkolaków.
Policjanci i strażacy przypominali jak bezpiecznie spędzać wolny czas zimą kiedy na zewnątrz jest ?biało? lub kiedy nie ma śniegu. Apelowali o ostrożność, podczas organizacji kuligów, jazdy na nartach czy wycieczkach po szlakach górskich. Informowali o niebezpieczeństwie wchodzenia na zamarznięte jeziora, rzeki czy stawy. Dzieci uczyły się także prawidłowo zgłaszać zdarzenia na telefon alarmowy. Była także nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nawet przedszkolaki wiedziały, że ważną kwestią niesienia pomocy osobie, która straciła przytomność jest wezwanie pomocy medycznej oraz co to takiego masaż serca. Każdy mógł  spróbować swych sił
na fantomach. Przedszkolaki chętnie włączały się do części praktycznej spotkania. Fantomy, na których ćwiczyły kilkulatki zakupione zostały specjalnie z myślą o najmłodszych. Aby już w okresie przedszkolnym uczyć dzieci właściwych reakcji i zachowań, bo przecież życie ludzkie jest wartością najwyższą- wyjaśniali dzieciom mundurowi. Poza tym ?Czym skorupka za młodu…? – mówi  aspirant Beata Budzyń, oficer rasowy KPP w Wałczu.
Atrakcją spotkania była maskotka policyjna. Najmłodsi otrzymali zapinki z postacią ?Sierżanta Bródki?, które ufundował Wójt Gminy Wałcz. Spotkanie z uczniami w Mirosławcu, Człopie czy Strącznie było także okazją do przeprowadzenia mini ćwiczeń pod kątem wydobycia osoby z lodowatej wody.
Do zakupu fantomów przyczyniła się Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu.
(Red)
Fot. KPP  Wałcz
?