Długo nie pojeździł…

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

CZARNKÓW. Policjanci z czarnkowskiej ,,drogówki? zatrzymali mieszkańcowi Krzyża Wlkp. prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. 19-latek pędził hyundaiem w terenie zabudowanym z prędkością 93 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h. Nie nacieszył się prawem jazdy zbyt długo, ponieważ uzyskał je w styczniu tego roku.

6 kwietnia br., około godziny 18:30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy w Drawsku zatrzymali kierującego samochodem marki Hyundai, który przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.

?Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej, niż 50 km/h na najbliższe trzy miesiące zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Funkcjonariusze w związku z popełnionym wykroczeniem nałożyli na 19-latka mandat. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych. W trakcie sprawdzania w systemach policyjnych ustalono, że nastolatek zbyt długo nie cieszył się prawem jazdy, bo uzyskał je w styczniu tego roku ? mówi asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Policjanci nadal apelują o rozważną i bezpieczną jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

?Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego wciąż przypominamy, żeby zdjąć przysłowiową nogę z gazu i podróżować w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej ? dodaje Górzna-Kustra.

(Red.)