DOKONALI ROZBOJU ŻEBY ZABRAĆ BLUZĘ

Interwencje Na sygnale Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Patologii i Nieletnich zatrzymali dwie osoby w wieku 16 lat, które dokonały rozboju na pokrzywdzonym. Sprawcy dopuścili się tego czynu, aby zabrać bluzę o wartości 150 złotych. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Pod koniec września policjanci otrzymali informację o zdarzeniu, do którego doszło na jednej z ulic w centrum Piły. W godzinach popołudniowych pokrzywdzony wraz ze swoim kolegą szli do sklepu. W pewnym momencie minęli inną grupę, z której zaczęły dobiegać żądania oddania bluzy. Pokrzywdzony początkowo nie reagował dlatego sprawcy zaczęli podążać za nim. Kilkadziesiąt metrów dalej, gdy groźby nie przyniosły żadnego efektu jeden ze sprawców uderzył pokrzywdzonego 16-latka w twarz, a następnie zabrał jego bluzę.

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością nieletnich wykonali szereg czynności, które pozwoliły ustalić personalia sprawców oraz wyjaśnić okoliczności. Okazało się, że odpowiedzialnymi za rozbój są 16-letni chłopak i jego 16-letnia koleżanka, której bluza pokrzywdzonego spodobała się od samego początku i za wszelką cenę chciała ją zabrać.

Wartość skradzionej bluzy została wyceniona na 150zł. Nieletni dokonali jej kradzieży przy użyciu przemocy, co kwalifikuje ten czyn jako rozbój. Sprawcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, który zadecyduje o ostatecznym wymiarze konsekwencji.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Dokonali rozboju żeby zabrać bluzę – Aktualności – KPP Piła (policja.gov.pl)

fot. iStock