Dostał 50 punktów karnych i 5 tysięcy złotych grzywny

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia
WAŁCZ. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy zatrzymali 34- letniego kierowcę osobówki, który na krótkim odcinku drogi kilkukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość i nie stosował się do poziomych znaków drogowych.
Kierowca osobówki poruszał się drogą krajową K22. Na krótkim odcinku drogi pomiędzy miejscowością Strączno- Rusinowo tj. 13 km kilkukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Jadący za pojazdem osobowym marki VW Passat na niemieckich tablicach rejestracyjnych, nieoznakowany radiowóz policyjny wyposażony w wideorejestrator, zarejestrował zachowanie 34-letniego kierującego Polaka. Nie dość, że przekraczał on dozwoloną prędkość 50 km/h, to jeszcze popełniał kolejne wykroczenia, nie stosując się do znaków drogowych poziomych tj. przekraczając linię ciągłą – relacjonuje mł. asp. Beata Budzyń, oficer prasowy KPP w Wałczu.
Policjanci nałożyli na 34 – letniego kierowcę 50 pkt.karnych. Poza tym, stracił on prawo jazdy na 1 rok. Musi także zapłacić grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych.
 (WM)
 Źródło: KPP Wałcz