Drewnem budowane…

Wydarzenia Złotów
Promocja książki „Kościoły drewnem budowane w powiecie złotowskim” 6 lipca Gminna Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury w Tarnówce, wstęp wolny.
Publikacja „Kościoły drewnem budowane w powiecie złotowskim” powstała z zamysłem przedstawienia bardzo interesujących, ale często nieznanych perełek architektury. Kościoły drewniane należą do szczególnej kategorii zabytków naszego powiatu. Obok murowanych świątyń, o zróżnicowanych stylach, stanowią one charakterystyczny wyróżnik regionu. Swoją obecnością wzbogacają krajobraz oraz są niezwykle cennym elementem dziedzictwa kulturowego.
Książka ta, to swoiste kompendium wiedzy o drewnianym dziedzictwie kulturowym powiatu oraz świetny przewodnik po tych unikatowych świątyniach opisany i opracowany szczegółowo, ale jednocześnie w bardzo przystępny sposób przez regionalistę Janusza Justynę. Niewątpliwie zaletą tej publikacji jest również jej tłumaczenie na język angielski oraz mnóstwo barwnych fotografii wykonanych przez Grzegorza Mrozika, co sprawia, że jest bardzo przyjemna w odbiorze.
Zapraszamy na promocję mieszkańców Gminy Tarnówka i nie tylko!
Kamila Krzanik-Dworanowska
dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej