Droga powiatowa Próchnowo – Bronikowo oficjalnie otwarta!

Inwestycje Najnowsze Wałcz Wydarzenia

POWIAT WAŁECKI. 11 września uroczyście otwarto zmodernizowaną drogę w Próchnowie. Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pn. “Przebudowa ciągów dróg nr 2310Z i 2311Z na odcinku Próchnowo – Bronikowo (z m. Próchnowo)”.

Wartość inwestycji – to 5 519 532,25 zł, w tym dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych: 4 240 352,74 zł, z budżetu Gminy Mirosławiec 400 000 zł, 144 000 zł przekazał także Fundusz Gruntów Rolnych. Swój finansowy udział w inwestycji miały także Polskie Zakłady Zbożowe, których właścicielem jest Henryk Stokłosa, od lat prowadzący działalność rolniczą na tym terenie.

Wykonawcą inwestycji były firmy Eurovia oraz Usługi Budowlano-Transportowe Paweł Drab.

W ramach zadania droga została poszerzona, wzmocniona, prace obejmowały także wszystkie zjazdy i chodniki. Termin zakończenia inwestycji zgodnie z umową przewidziano na koniec września. Wykonawca zrealizował zadanie przed terminem.

Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz wobec licznie zgromadzonych gości wyraził swoje zadowolenie, że Próchnowo po wielu latach doczekało się remontu drogi. Wspominał spotkania z mieszkańcami, którzy powątpiewali, że kiedykolwiek droga zostanie wyremontowana. Podkreślił, że udało się dokonać tego przedsięwzięcia dzięki włączeniu się w nie wielu podmiotów i osób.

Droga jest zbudowana bardzo solidnie, jest bezpieczna, ma dużą nośność i z pewnością zadowoli wszystkich, którzy będą nią jeździć, a przede wszystkim mieszkańców – mówił starosta.

Podczas uroczystego otwarcia głos zabrali również Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz, przedsiębiorca, były senator Henryk Stokłosa oraz Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik. Burmistrz skorzystał z okazji i wręczył ?Mirosławieckie Skrzydła? staroście Bogdanowi Wankiewiczowi, który nie mógł ich odebrać osobiście podczas spotkania noworocznego.

Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz i Wicestarosta Jolanta Wegner wręczyli podziękowania za pomoc w realizacji inwestycji wicewojewodzie Markowi Suboczowi, Henrykowi Stokłosie, prezesowi zarządu PZZ Wałcz Marianowi Płóciennikowi oraz burmistrzowi Mirosławca Piotrowi Pawlikowi. Podziękowania otrzymali także wykonawcy Bolesław Okoniewski (Eurovia), Paweł Drab i inspektor nadzoru Michał Łaga.

Po części oficjalnej goście odwiedzili stoisko promocyjne firm PZZ Wałcz i Dolina Noteci oraz udali się na zwiedzanie nowej inwestycji Henryka Stokłosy.

Obecnie Powiat Wałecki prowadzi prace przy Alei Tysiąclecia w Wałczu. Niebawem rozpocznie się przebudowa drogi na odcinku Golce ? Zdbice, w planach jest także remont odcinka drogi Próchnowo ? Piecnik.

Powiat Wałecki/ (Red.)

Fot. Powiat Wałecki (fb)