Dwaj pijani za kółkiem doprowadzili do zderzenia

Na sygnale Piła Wydarzenia
PIŁA. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy zatrzymali prawa jazdy młodym kierowcom, którzy prowadzili auta na podwójnym gazie i doprowadzili do wypadku. Przed nami długi weekend majowy. Policja apeluje o rozsądek na drodze. 
-27 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali wezwani na ulicę Koszalińską, gdzie doszło do zderzenia pojazdu marki Peugeot Boxer, którym kierował 21-letni mieszkaniec Złotowa oraz samochodu marki Audi A3, kierowanym przez 22-letniego pilanina. Podczas  kontroli trzeźwości okazało się, że obaj kierowcy byli pijani. 21-latek w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu, a drugi kierowca ponad pół promila. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili natychmiast dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami mechanicznymi. Odpowiedzą przed Sądem – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Apelujemy o zdrowy rozsądek!!! Zbliża się długi weekend majowy!!!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu ? kierowców i pieszych. Liczne policyjne kontrole, które będą prowadzone na polskich drogach mają jeden, główny cel ? aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierają się na ?majówkę?, wrócili z niej tylko z pozytywnymi wrażeniami ? bezpiecznie, cało i zdrowo.

-Rok temu, w okresie weekendu majowego na wielkopolskich drogach doszło do 61 wypadków. 4 osoby zginęły, a 75 osób zostało rannych. Przez zaledwie kilka dni w Wielkopolsce doszło do 532 kolizji drogowych. 127 osób wsiadło za kółko bedąc pod wpływem alkoholu – przypomina Kowalska.

Zakazy poruszania się pojazdów o d.m.c. pow. 12 ton:

– 30.04.2019 r.     w godz. 18:00 ? 22:00

– 01.05.2019 r.     w godz. 08:00 ? 22:00

– 02.05.2019 r.     w godz. 18:00 ? 22:00

– 03.05.2019 r.     w godz. 08:00 ? 22:00

Podkom. Żaneta Kowalska: -Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy z homologacjami, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa. Przypominamy, że w każdej chwili możemy sprawdzić stan trzeźwości w każdej jednostce Policji. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych budową czy zdarzeniem drogowym będziemy mogli pojechać inną drogą. W dłuższą trasę warto wyjechać wypoczętym, najlepiej po 7-8 godzinnym śnie. Analizując czas, w jakim chcemy pokonać zaplanowany dystans, powinniśmy przewidzieć przerwy, które pozwolą nam pokonać zmęczenie i odpocząć od siedzącej pozycji. Weźmy również poprawkę czasową na ewentualne korki oraz inne zdarzenia drogowe, by zdążyć na czas bez rozwijania nadmiernej prędkości. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy do auta po spożyciu alkoholu. Jeśli nie mamy pewności co do naszego stanu trzeźwości, możemy bez problemu sprawdzić go w każdej jednostce Policji.

 (Red.)