DWAJ PILANIE OKRADALI MARKETY

Czarnków Najnowsze Regiony Wydarzenia

CZARNKÓW / PIŁA. Zbyt długo nie nacieszyli się swoim łupem dwaj mieszkańcy Piły, którzy na terenie naszego powiatu okradali markety. Mężczyźni podejrzani są o kradzież artykułów chemicznych oraz czekolad o wartości ponad 1 000 złotych. 30 i 28-latek już usłyszeli zarzuty. Teraz o wysokości ich kary zadecyduje sąd.

W ubiegłym tygodniu do czarnkowskich kryminalnych dotarły informacje o kradzieżach na terenie marketów. Ze sklepowych półek sprawcy wynosili, z pominięciem kas artykuły chemiczne i czekolady. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił mundurowym na wytypowanie mężczyzn podejrzewanych o ten czyn. Zostali oni zatrzymani, kiedy z łupem wracali z ,,ostatniego skoku”. Podczas przeszukania auta, którym się poruszali, funkcjonariusze znaleźli skradzione fanty. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty.

– W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 30 i 28-letni mieszkańcy Piły w ciągu jednego dnia okradli sześć marketów na terenie powiatu. Swoim przestępczym procederem spowodowali straty na kwotę ponad 1 000 złotych. Teraz obaj nie unikną odpowiedzialności za popełnione przestępstwo – oznajmiła Karolina Górzna-Kustra.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Redakcja