Dzieci z Ukrainy odpoczywają na terenie powiatu złotowskiego

Edukacja kraj Najnowsze Ukraina Wydarzenia Złotów
W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Krajence, który prowadzony jest przez powiat złotowski, przebywa 50. osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z 5. opiekunami z powiatu jampolskiego na Ukrainie. To nie pierwsza wizyta małych przyjaciół zza wschodniej granicy na terenie powiatu złotowskiego.
Przyjazd dzieci na letni wypoczynek możliwy jest dzięki finansowemu wsparciu samorządu powiatu złotowskiego oraz licznych darczyńców. – Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć ukraińskie rodziny i ukraińskie dzieci. W tym roku, z wiadomych względów, letni wypoczynek nabrał szczególnego znaczenia. Staramy się, jak tylko możemy, aby dzieci choć na chwilę zapomniały o tym, co dzieje się obecnie w ich kraju. Od lat naszym partnerem jest powiat jampolski. Mamy tam przyjaciół i jest nam bardzo miło, że możemy ich wspierać w tym trudnym dla nich czasie – mówi starosta złotowski Ryszard Goławski.
W pierwszych dniach młodzież miała okazję zwiedzić poznańskie termy na Malcie, a także poznańskie ZOO. Korzystając z dobrej pogody skorzystano również z uroków przepięknej plaży miejskiej w Jastrowiu. Bardzo dużo radości w pierwszych dniach wizyty sprawiła ukraińskiej młodzieży integracja ze stroną polską.
Przed wakacjuszami jeszcze wiele ciekawych inicjatyw. A wszystko po to, aby gościom z Ukrainy udało się sprawić odrobine radości i na chwilę zapomnieć o codziennych troskach.
Grupa pozostanie w krajeńskim MOSie przez trzy tygodnie. Po tym czasie do Krajenki przyjedzie druga tura ukraińskiej młodzieży.