Folklor ze świata zjedzie do Margonina

Chodzież Najnowsze

MARGONIN. W najbliższą sobotę i niedzielę do Margonina zjadą zespoły folklorystyczne z różnych zakątków świata. W kolejnej odsłonie Interfolk Margonin Festiwal udział weźmie siedem zespołów, które zaprezentują się publiczności na margonińskim Rynku.

Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się tradycyjnym przemarszem spod szkoły w Margoninie na Rynek, aby tam, po oficjalnym otwarciu festiwalu przez gospodarza – Burmistrza Margonina Janusza Piechockiego, dokonać symbolicznej wymiany podarunków pochodzących z różnych stron świata. Tym razem w rolę zespołu narodowego wcieli się znakomita kaszubska formacja Przodkowianie.

Na scenie zaprezentują się także zespoły z Rumunii, Cech, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Serbii oraz znakomity, znany na całym świecie zespół z Turcji Ida Sanat.

Festiwal będzie wyjątkową okazją do zapoznania się z kulturą goszczących w mieście krajów, a także  z ich upodobaniami kulinarnymi i tradycjami.

***

Na czas festiwalu Rynek zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Program imprezy dostępny jest na stronie www.kulturalnymargonin.pl.

(WM)

Źródło: margonin.pl