Fundacja ?Zdrówko? wyremontowała dyżurkę na damskiej internie

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW.  Starania o jej utworzenie trwały blisko rok. Teraz się finalizują. W Czarnkowie powstała Fundacja ?Zdrówko?.  Jej celem ? jak czytamy na facebookowym profilu ? ?jest wszechstronna działalność społeczno-użyteczna w zakresie ochrony i promocji zdrowia, nauki , edukacji i oświaty, ratownictwa i ochrony ludności na rzecz ogółu społeczności w gminach Czarnków, Lubasz, Połajewo oraz w mieście Czarnków?.

Wraz  z  powstaniem Fundacji  ?Zdrówko ” narodził się również pomysł, aby zmodernizować dyżurki pielęgniarskie Oddziału Wewnętrznego w Szpitalu Powiatowym w Czarnkowie. Nadzorem inwestycji zajmuje się prezes Fundacji, Krzysztof Wiza.

-Początki zawsze bywają trudne i tak też było w tym przypadku. Pomieszczenia wymagały nie tylko zakupu wyposażenia, ale również pomalowania i zmiany glazury ? mówi Krzysztof Wiza. -Na szczęście znalazły się osoby, które wsparły naszą inicjatywę i zaoferowały swoją pomoc. Dzięki dobrej woli życzliwych ludzi w dyżurce na oddziale wewnętrznym żeńskim mamy już nowe meble, pomalowane ściany, położone nowe kafelki i płytki podłogowe. Brakuje jeszcze nowych biurek, tak aby ujednolicić to miejsce i nadać mu odpowiedniego charakteru. W pomyśle wsparły nas firmy: Nextbud Plus i Westmeble Studio Kuchni Czarnków, które wykazały chęć pomocy.

***

 

 

Fundacja dziękuje Panu Grzegorzowi, właścicielowi firmy Westmeble Studio Kuchni Czarnków za wykonanie i ofiarowanie mebli do dyżurki na oddziale wewnętrznym żeńskim, które wyparły stare wyposażenie, nadając pomieszczeniu nowego, świeżego wyglądu.

Wielkie podziękowania należą się również Panom – Pawłowi i Rafałowi właścicielom firmy Nextbud Plus za podarowanie nie tylko farb, kafelek, płytek, jak również innych niezbędnych materiałów na modernizację obu dyżurek oddziału wewnętrznego żeńskiego i męskiego.

O odpowiednią fotorelacje zadbała Calla Photographie, znana z oddziału dziecięcego, na którym w ramach akcji mikołajkowej wykonała darmowe sesje świąteczne małym Pacjentom i ich rodzinom. W stałym kontakcie z ofiarodawcami były pielęgniarki z oddziału – Anna Łopatko ( współzałożycielka Fundacji) i Justyna Raczkowska.

 

***

Na remont czeka jeszcze druga dyżurka – męska.  Firma Nextbud Plus przekazała juz potrzebne materiały.

-Obecnie szukamy ludzi chętnych do pomocy, aby wyremontować dyżurkę na oddziale wewnętrznym męskim. Pan Grzegorz ofiarowuje swoją pomoc w wykonaniu identycznych mebli do drugiej dyżurki. Nie chcąc nadwyrężać dobrego serca naszego Ofiarodawcy, szukamy innych osób, bądź firm, które mogłyby nas finansowo wesprzeć w tym przedsięwzięciu ? dodaje prezes Wiza.

 (Red.)

 Fot. Fundacja Zdrówko fb