Gimnazjaliści STO nadają!

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Organizowali festyny, imprezy, zbierali makulaturę, a nawet kamienie z pola, a wszystko co zarobili szło na jeden cel: szkolny radiowęzel. Dzisiaj  uczniowie III klasy Gimnazjum Społecznego Towarzystwa  Oświatowego  w Pile z dumą prezentują swoją rozgłośnię.

Od pomysłu do realizacji upłynęło półtora roku. Przez ten czas uczniowie  aktywnie działali wokół projektu, który zakładał powstanie szkolnego radiowęzła na dwóch kondygnacjach budynku.

Całość wykonana została zgodnie z zasadą SMART, którą uczniowie stworzyli na lekcjach przedsiębiorczości, a później krok po kroku ją realizowali.  Najpierw zdobyli niezbędne pozwolenia,  potem stworzyli projekt techniczny i zbierali potrzebne środki.  Organizowali szkolne festyny, imrezy, zbiórki  makulatury, a nawet pomagali w zbieraniu kamieni z pola w jednym z zaprzyjaźnionych gospodarstw.

-Dzięki projektowi “Radiowęzeł STO” uczniowie nabyli nie tylko nową, praktyczną wiedzę, ale przede wszystkim umiejętności pracowania w grupach  i  dzielenia się obowiązkami. Nauczyli się też tworzyć oficjalne, urzędowe pisma.  Jesteśmy z nich dumni! – podsumowuje kadra STO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Red.)