Groził rodzicom, że obleje ich kwasem i dobije nożem

Na sygnale Najnowsze Wałcz

WAŁCZ. Groził swoim rodzicom pobiciem, a nawet śmiercią. Znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. To 28-letni mieszkaniec gminy Tuczno.

28-latek od dłuższego czasu znęcał się nad matką i ojcem. Był agresywny, wszczynał awantury i groził im pozbawieniem życia. Podczas ostatniego zgłoszenia zagroził, że obleje ich kwasem, a następnie zabije kuchennym nożem. Wezwani na miejsce interwencji policjanci zabrali zwyrodnialca z domu rodzinnego do policyjnego aresztu.

-Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił Komendantowi Powiatowemu Policji w Wałczu wystąpić z wnioskiem do prokuratora o tymczasowe aresztowanie 28-latka. 30 lipca  sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu, przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy ? mówi mł.asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Mieszkaniec gminy Tuczno był już karany za przestępstwo znęcania się nad rodziną, ale zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych i nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu  – okazały się nieskuteczne.

Za popełniony czyn 28-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 (WM)