Gruzin deportowany

Na sygnale Najnowsze Piła
PIŁA. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że 36-letni obywatel Gruzji przebywa nielegalnie na terenie naszego kraju. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, wszczęli wobec niego procedurę deportacyjną i przetransportowali go do placówki Straży Granicznej w Poznaniu.

-W połowie marca, pełniący służbę policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Pile wylegitymowali 36-letniego obywatela Gruzji. Gdy jego dane sprawdzili w systemie informatycznym okazało się, że mężczyzna przebywa na terenie Polski nielegalnie. Nie posiadał również odpowiednich dokumentów uprawniających go do pobytu w naszym kraju – informuje podkom. Żaneta Kowalska z pilskiej komendy Policji.

Gruzin trafił do policyjnego aresztu.

-Funkcjonariusze pod nadzorem naczelnika Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile wszczęli wobec mężczyzny procedurę deportacyjną, wykonując wiele czynności, w tym kierując do Straży Granicznej wniosek o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Policjanci przetransportowali 36-letniego obywatela Gruzji do placówki Straży Granicznej w Poznaniu  – dodaje Kowalska.

 (Red.)