Pierwsze kontrole obozów w Zdbicach i Próchnówku

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ.  Wczoraj wałeccy policjanci rozpoczęli wspólnie ze strażakami kontrole obozów stacjonujących na terenie powiatu. Takie działania będą prowadzone przez służby cały sezon letni.

Nad bezpieczeństwem najmłodszych w trakcie letniego wypoczynku czuwają między innymi policjanci i strażacy oraz pracownicy sanepidu i kuratorium.

Wczoraj rozpoczęły się  pierwsze kontrole obozów. Mundurowi sprawdzali właściwe oznakowanie dróg, dojazd do miejsc wypoczynku, natomiast w samym obozie drogi ewakuacyjne, ale też wymaganą dokumentację oraz wiedzę osób odpowiedzialnych za organizację wypoczynku w temacie bezpieczeństwa. Podczas takich kontroli są prowadzone pogadanki z wypoczywającymi na  temat zachowań w lesie np. podczas pożaru, burzy, wichury czy zagubienia się.  Blisko stu młodym osobom, które  już wypoczywają na obozach w Zdbicach i Próchnówku,  policjanci przekazali wskazówki na temat bezpiecznego wypoczynku, głównie wypoczynku nad wodą. Mówili też o anomaliach w przyrodzie – inofrmuje asp. Beata Budzyń z wałeckiej Policji.

Wypoczywający wykazali się znakomitą wiedzą w tym temacie. Najmłodsi otrzymali od policjantów elementy odblaskowe.

Obecnie na terenie powiatu wypoczywają dzieci i młodzież z Krakowa, Koszalina, Białogardu i Piły. W trakcie pierwszych kontroli mundurowi nie zauważyli żadnych nieprawidłowości . Kolejne kontrole już za tydzień.

 (Red.)

 Źródło: KPP Wałcz

 

 

asp. Beata Budzyń