Integracja z nowymi mieszkańcami

Najnowsze Polityka Ukraina Wydarzenia Złotów
POWIAT ZŁOTOWSKI. W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zakrzewie odbyło się spotkanie informacyjno-integracyjne z zamieszkującymi naszą gminę uchodźcami z Ukrainy.
Udział w nim brał wójt Marek Buława, zastępca wójta Dorota Murach, sekretarz Aneta Buława-Żak, dyrektor Domu Polskiego-Centrum Idei Rodła Barbara Matysek Szopińska, kierownik GOPS Zakrzewo Monika Przybyła, dr Małgorzata Paluszak-Jutrzenka wraz z mężem, dyrektor oddziału SBL Zakrzewo Kamila Radke oraz funkcjonariusze Posterunku Policji w Lipce działający na terenie gminy. Rolę tłumacza pełniła Olga Bermes.
W związku z tym że byłą to pierwsza możliwość spotkania w takim gronie omówione zostały sprawy związane z ochroną zdrowia, organizacją życia społecznego na terenie gminy, możliwości spędzania wolnego czasu, jak również szeroko pojętego bezpieczeństwa. Pomimo tego że większość ludzi ma szczere chęci pomocy uchodźcom, to niewykluczone jest, że znajdą się i tacy, którzy podczas dalszego pobytu w Polsce będą chcieli wykorzystywać trudną sytuację życiową uchodźców.
Spotkanie to przebiegło w sympatycznej atmosferze i już zaplanowane zostały kolejne, konkretne kroki w celu pogłębienia integracji.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zamieszkałych na terenie gminy Zakrzewo uchodźców z Ukrainy na wspólny spacer w najbliższą niedzielę (20 marca).
Wyruszamy spod Urzędu Gminy o godz. 16:00, po jego zakończeniu zaś zapraszamy na wspólną kawę do urzędu.
O godz. 15:45 na przystanku w Kujankach zostanie podstawiony BUS, który przewiezie osoby mieszkające tam pod urząd.
Kolejne spotkania integracyjno-informacyjne odbywać się będą cyklicznie w każdy czwartek o 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zakrzewo. Zachęcamy do wspólnego spędzania czasu!