Iskra coraz piękniejsza

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Stadion Powiatowy przy Okrzei już gotowy, sprawnie posuwają się również prace przy remoncie dawnego kina ISKRA. Obie inwestycje realizowane są w ramach tego samego unijnego projektu, na który Powiat Pilski zdobył 7 mln zł dofinansowania

Podobnie jak Stadion Powiatowy przy Okrzei, także obiekt przy Kilińskiego jest zabytkowy. Ma ponad 100-letnią historię.

“To kolejny obiekt w centrum Piły, który odzyska swój blask i znowu będzie tętnił życiem. Po zakończeniu remontu przywrócimy mu dawne funkcje. Przez lata mieścił się tu wojewódzki, a potem młodzieżowy dom kultury oraz kino Iskra, które wielu mieszkańców darzy ogromnym sentymentem. Dlatego planujemy tu utworzenie Centrum Integracji Społeczno-Kulturalno- Naukowej ?ISKRA?, z którego mieszkańcy będą mogli za darmo korzystać” – napisał na facebooku Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Co zostało zrobione do tej pory. To co jest najbardziej zauważalne – to nowa elewacja budynku z nowym zegarem i “otwarte” okna w sali widowiskowej (przez lata były zamurowane).

Wcześniej wymieniono także dach na obiekcie, a teraz prace przeniosły się do wewnątrz.

“W planach jest odtworzenie dawnych elementów. Poza remontem sali widowiskowej, która będzie miała odnowioną sceną, profesjonalne nagłośnienie, więcej miejsc siedzących (łącznie 220), odnowiony zostanie hol i schody z balustradami” – informuje starosta.

W efekcie budynek będzie wyglądał tak jak na starych fotografiach, a dodatkowo jego bryła będzie podświetlona.

(Red.)

Fot. EK (fb)