Jak Forrest Gump

Polityka Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. – Rafał Trzaskowski jest jak Forrest Gump – mówił goszczący w Wałczu wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. – Bohater filmu z 1994 roku powtarzał po matce, że życie jest jak pudełko czekoladek, nie wiadomo na co trafisz. Taki jest kandydat PO, jego wybór oznacza niewiadomą. Natomiast wybór Andrzeja Dudy to stabilność i dotrzymanie obietnic.

Dokładnie 107 osób – wliczając w to dziennikarzy trzech ekip TVP, Polskiego Radia Szczecin i Koszalin oraz funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa – przyszło na spotkanie ministra i wicepremiera z mieszkańcami Wałcza, które 20 czerwca odbyło się na Bukowinie.

Gościowi towarzyszyli wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz i posłowie PiS Małgorzata Golińska i Czesław Hoc. Najpierw odbył się krótki briefing, podczas którego wicepremier skupił się na wymienieniu osiągnięć rządu – zwłaszcza w dziedzinie pomocy rodzinom i bezpieczeństwa – które dokonało się przy aktywnej współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą. Mówił o zagrażającej wg niego Polakom ideologii LGBT. Sporo było również o zbliżającej się wizycie PAD w Białym Domu.

Już podczas spotkania z mieszkańcami J. Sasin również mówił o obronie tradycyjnego modelu rodziny, a także o inwestycjach jakie rząd zamierza realizować.

-Aby Polska nadal się rozwijała, potrzebna jest współpraca na szczytach władzy – przekonywał gość. –Rządzący oraz prezydent muszą razem działać dla dobra Polski i Polaków. I to gwarantuje wybór Andrzeja Dudy na drugą kadencję. Natomiast prezydent z opozycji będzie prowadził wojnę podjazdową, utrącał inicjatywy rządu i kraj będzie stał w miejscu.

Sasin mobilizował również elektorat PAD. Twierdził, że zwycięstwo w pierwszej turze jest raczej niemożliwe, lecz w drugiej będzie się liczył każdy głos, a walka będzie wyrównana. ?Lepiej wygrać w I turze, niż później w drugiej, gdzie wszyscy zjednoczą się przeciwko PiS?. Przy okazji krytyki nie uniknął burmistrz Wałcza, któremu dostało się za ostatnią podwyżkę wywozu odpadów.

-Rafał Trzaskowski obiecuje przed wyborami wszystko, nawet to, co nie leży w jego kompetencjach – mówił J. Sasin.  –Podobnie jak w Wałczu, czego dowiedziałem się od pana wicewojewody Marka Subocza, że kandydat Platformy Obywatelskiej obiecał przed wyborami tańsze życie, obniżenie podatków i cen usług, a teraz drastycznie podniósł cenę wywozu śmieci. Jak widać, działacze PO są wszędzie tacy sami. Andrzej Duda jest natomiast wiarygodny i spełnia wszystkie deklarowane w kampanii obietnice.

Później przyszedł czas na zadawanie pytań. Pytano o obecność wojsk amerykańskich w Wałczu, powrócił również temat cen za śmieci.

 (z)/extrawalcz.pl