Jazz opanuje Chodzież

Chodzież Najnowsze

CHODZIEŻ. 25 lipca wystartują 48. Chodzieskie Warsztaty Jazzowe i Jubileuszowe 10. Warsztaty Jazzowe Polsko-Ukraińskie. MIłosników tego gatunku muzyki czeka jedenaście dni pełnych muzycznych wrażeń.

Warsztaty zainauguruje koncert w wykonaniu Kadry Warsztatów. W tym roku dyrektorem artystycznym, podobnie jak w roku ubiegłym, jest Janusz Szrom, który wraz z Krystyną Prońko, Dorotą Miśkiewicz i Eweliną Rajchel poprowadzi klasy śpiewu. Tradycyjnie Warsztatom towarzyszyć będzie mnóstwo ciekawych koncertów, tym razem aż dwa jubileuszowe. W piątek 27 lipca odbędzie się koncert z okazji jubileuszu 10- lecia Warsztatów Polsko-Ukraińskich w wykonaniu ShockolaD i Bria Blessing i Orkiestra Akademii Muzycznej we Lwowie, a w sobotę 28 lipca Klub Miłośników Muzyki ?Astry?, który w tym roku obchodzi 50-lecie działalności, zaprasza na Koncert Jubileuszowy w wykonaniu Eljazz Big ? Band. Zwieńczeniem Warsztatów będzie Koncert Finałowy uczestników oraz Koncert Galowy w wykonaniu Kadry, Big Bandu i najlepszych uczestników.

Poza koncertami organizatorzy zapraszają na codzienne Jam Sessions Kadry i uczestników.

Nie ulega wątpliwości, że Chodzieskie Warsztaty Jazzowe to wyjątkowe wydarzenie dla entuzjastów dobrej muzyki. Warto zapoznać się z bogatym programem, w którym znaleźli się znakomici artyści uprawiający jazz.

Organizatorzy zapraszają do Chodzieskiego Domu Kultury i do Chodzieży na przełomie lipca i sierpnia.

 (WM)

Źródło: chodzież.pl