Jednego serca – tak mało

Kultura Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. ?Jednego serca ? tak mało? to tytuł koncertu, na który trzcianecką publiczność zaprosiła Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury z okazji święta zakochanych. 12 lutego w Szkole Podstawowej Nr 1 wystąpił duet ? Michał grobelny i Łukasz Gocławski oraz gościnnie ? Agata Wilant.

Michał Grobelny to wszechstronny muzyk i wokalista mający na swoim koncie wiele telewizyjnych występów w programach takich, jak ?Twoja Twarz Brzmi Znajomo?, ?The Voice of Poland?, ?Szansa na sukces?, ?Mam Talent?, współpracował z programem ?Jaka to melodia?, gdzie występował jako wokalista u boku Roberta Janowskiego. Znany jest również gdyńskiej publiczności jako jedna z głównych postaci w musicalu ?Notre Dame de Paris?, gdzie gra Quasimodo. Jest kompozytorem, pianistą i autorem tekstów. Aktualnie pracuje nad swoją debiutancką płytą. Michał regularnie koncertuje prezentując swój autorski materiał, a także bierze udział w wielu w koncertach, na których występuje z  takimi osobowościami muzycznymi jak Paulina Przybysz, Mika Urbaniak, Justyna Steczkowska, Dorota Miśkiewicz, Mietek Szcześniak, Liber, czy zespoły Afromental i Varius Manx.

Łukasz Gocławski  zdobył dyplom Wokalno – Aktorskiego studium im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Jest związany z Teatrem Kameralnym w Szczecinie oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni. Jest laureatem wielu festiwali i programów muzycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Od tego roku rozpoczął współpracę ze Studiem Piosenki Teatru Polskiego Radia. Łukasz jest również członkiem Teatru Piosenki niedawno zmarłego Romana Kołakowskiego oraz  dwukrotnym uczestnikiem i laureatem programu telewizyjnego  ?Szansa na Sukces?,  a także zdobywcą I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Lat 60 i 70 w Wyszkowie, II miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku, I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej  Reflektor  w Koszalinie. Wielokrotnie nagradzany, odbierał nagrody z rąk: Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza, Mieczysława Szcześniaka, Grażyny Łobaszewskiej ,Magdaleny Śleszyńskiej, Jacka Wójcickiego, Artura Barcisia, Magdaleny Umer, Włodzimierza Nahornego, Jana Wołka, Janusza Strobla, Romana Kołakowskiego, Ryszarda Poznakowskiego, Jarosława Kukulskiego, Stanisławy Celińskiej i Janusza Radka,

.

Michał i Łukasz to przyjaciele od szkolnych lat. Połączyła ich muzyka,  poznali się 15 lat temu w Szczecinie. Początkowo rywalizowali ze sobą na przeglądach i festiwalach. Obecnie wspólnie oddają się muzyce.

-Zawsze się lubiliśmy i zawsze każdy z nas był inny. Wspólnym mianownikiem była nasza odmienność i muzyka. Po tylu latach przyjaźń jest jeszcze silniejsza, a występując wspólnie bawimy się pracując na jedno wspólne dobro koncertu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BPiCK