Jestem czysty

Kultura Wydarzenia Złotów
„Jestem czysty”, autorski spektakl Teatru Mostów, swoją premierę miał 19 listopada ubiegłego roku na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim. Już 25 marca spektakl na podstawie sztuki Konrada Pruszyńskiego zaprezentowany zostanie w Złotowskim Domu Kultury. Start o godzinie 18.00. Organizatorzy zapewniają darmowy wstępna wydarzenie.
Debiutancki spektakl Teatru Mostów to intymna historia dwójki ludzi – Tymoteusza oraz jego matki Laury, która zakochuje się w
byłym dilerze syna. Napięta sytuacja doprowadza dwójkę bohaterów do ostateczności, z której nie widać drogi ucieczki przed skomplikowaną przeszłością.
Minimalistyczny obraz wyreżyserowany przez Bogumiłę Jędrzejczyk skupia swoją uwagę na emocjach i dylematach ludzi, z którymi w mniejszym lub większym stopniu utożsamić się może każdy z nas. Przedstawienie zrealizowano w ramach jubileuszu trzydziestolecia pracy artystycznej reżyserki spektaklu, na co dzień aktorki gorzowskiego Teatru im. Juliusza Osterwy – Bogumiły Jędrzejczyk. Za projekcje video odpowiada absolwent i wykładowca wrocławskiej ASP Zachariasz Jędrzejczyk, który w swoim portfolio ma współpracę m.in. z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol, Filharmonią Gorzowską czy Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Na scenie autor sztuki Konrad Pruszyński oraz aktorka gorzowskiego Teatru Osterwy, uhonorowana odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i nagrodzona Pierścieniem Melpomeny Kamila Pietrzak – Polakiewicz.
„Jestem czysty” na scenie Złotowskiego Domu Kultury już 25 marca 2022 roku o godz. 18.00. Darmowe wejściówki dostępne są do odbioru w biurze ZDK (pokój 202). Dalsze działanie i nowe projekty Teatru Mostów wesprzeć można poprzez wpłatę na konto
zrzutki, a wszystkie bieżące informacje o aktywności grupy dostępne są na oficjalnym profilu Facebook.
Kamila Pietrzak
Polakiewicz (fot. Konrad Pruszyński) Konrad Pruszyński (fot. Paweł Jakuboszczak)