Jestem zameldowany – jestem fair wystartowała!

Najnowsze Wydarzenia
SZYDŁOWO. Dotychczasowe edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięło udział ponad 650 mieszkańców Gminy Szydłowo, a 150 osób spośród nich po raz pierwszy zgłosiło miejscowość z Gminy Szydłowo jako swoje miejsce zamieszkania! Z samej akcji do budżetu Gminy trafiło ponad 300 000 zł.
Nic więc dziwnego zatem, że kontynuowana jest akcja, której najważniejszym celem jest zwiększenie przychodów z podatku dochodowego od mieszkańców gminy, poprzez promowanie wiedzy, iż aż 38,34% kwoty podatku dochodowego zasila budżet Gminy, w której są zameldowani (lub ją zamieszkują).
Dla mnie najważniejsze jest to, aby oprócz dodatkowych środków, które pojawią się w budżecie Gminy została stworzona moda na bycie fair wobec swojego samorządu. Bycie fair rozumiem jako lokalny patriotyzm, który wyraża się m.in. tym, że płacimy podatki w miejscu zamieszkania. Co ważne – mowa o podatkach, które tak czy inaczej odprowadzamy. Nie są to żadne dodatkowe obciążenia. Tu liczy się tylko to, aby trafiały do Gminy Szydłowo, a nie do gmin ościennych – mówi pomysłodawca akcji, Przewodniczący Komisji Budżetu i Gospodarki, Radny Gminy Szydłowo Paweł Kądziela.
Nie wszyscy o tym wiedzą, ale co ważne, w konkursie wziąć udział mogą wszyscy mieszkańcy Gminy Szydłowo! Wystarczy zgłosić miejscowość z Gmina Szydłowo w formularzu PIT-37 jako swoje miejsce zamieszkania i wypełnić krótki formularz na http://pit.szydlowo.pl. Formularz będzie aktywny do 30 kwietnia 2022 r.
Do wygrania są Hulajnoga elektryczna Ducati, Rower crossowy Kands oraz Rower miejski Kands.
– Liczby zawsze działają na wyobraźnię. Warto wiedzieć, że jako mieszkańcy tracimy ponad 3 mln zł, które mogłyby być przeznaczone na inwestycje w naszych miejscowościach! I to tylko dlatego, że część mieszkańców, mimo iż mieszka na terenie naszej Gminy nie wskazuje tego w zeznaniu podatkowym. Te środki wystarczyłyby np. na 3 km dróg, 2 km chodnika, place zabaw dla dzieci, siłowni zewnętrznej i zakup 10 dodatkowych lamp ulicznych – dodaje Paweł Kądziela.