Jeszcze jeden sukces Korony

Najnowsze Regiony Sport Wałcz Wydarzenia

SPAŁA. Historycznym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Polski do lat 16 dla pięściarek i pięściarzy Korony. Wałecki klub zdobył 3 złote medale i 1 brąz, zajmując drugie miejsce w Polsce w klasyfikacji klubowej kobiet.

Odbywające się w Spale finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będącej odpowiednikiem Mistrzostw Polski do lat 16, wymagała przebrnięcia przez eliminacje. Chłopcy musieli najpierw przejść eliminacje wojewódzkie, a potem strefowe. Dziewczęta z kolei miały zorganizowane dwie ogólnopolskie eliminacje.

Mimo niełatwych eliminacji na ringu w Spale mogliśmy zobaczyć piątkę wałczan, która osiągnęła historyczny sukces. Oliwia Jakubczyk i Oliwia Araszewska, uczestniczki Mistrzostw Europy kadetek, obroniły tytuły Mistrzyń Polski z ubiegłego roku i ponownie zdobyły złote medale, pewnie pokonując swoje rywalki. Brąz dołożyła także Wiktoria Piasecka, której kontuzja nie pozwoliła na zdobycie medalu z cenniejszego kruszcu. Wynik mógł być zdecydowanie lepszy, bo już podczas eliminacji wałczanka pokonała faworytki swojej wagi.

Historyczny start dziewcząt dał wałeckiej Koronie 2. miejsce w Polsce w klasyfikacji klubowej, powtarzając tym samym osiągniecie z 2016 r., gdzie w Ząbkowicach Śląskich wałczanki zdobyły 1 złoto i 2 srebra.