Jeszcze lepsze efekty w kinie Helios

Kultura Najnowsze Piła

PIŁA. Kino Helios, które  w grudniu obchodziło swoje 10.urodziny,  jest już po pierwszym etapie rewiatlizacji. Swój image zmieniły cztery sale kinowe. Zamontowany też został nowy system 3D,  który dodał obrazowi jeszcze lepszej jakości. Zmieniły się także zasady wydawania okularów 3D.  

Jak teraz wyglądają sale kinowe? Najlepiej sprawdzić to osobiście. Możemy podpowiedzieć, że na pewno będzie wygodniej i bardziej komfortowo. To co widać na pierwszy rzut oka – to wygodne fotele z podwójnymi podłokietnikami. Są też nowe okładziny na ścianch i podłodze, a w dwóch salach nowe ekrany. Ponadto wymienione zostało  oświetlenie boczne i  podświetlenie stopni.

Zamontowany został również nowy system 3D o nazwie DepthQ. To najszybszy przełącznik 3D, którego symetryczny czas przełączania między oczami wynosi zaledwie 50 mikrosekund. Dzięki temu obraz jest jasny i jeszcze bardziej wyrazisty.  Zmienił się również system udostępniania okularów.Teraz nie są już one odpłatnie wypożyczane do każdego biletu na film 3D, lecz  – za taką samą cenę  3 zł – są sprzedawane klientom do wielokrotnego użytku.

 (Red.)

 Fot. kino Helios