Czworonożny funkcjonariusz pilnuje porządku i bezpieczeństwa na terenie miasta

Wydarzenia

Psy policyjne to wyjątkowa grupa czworonogów, którym powierzane są ogromnie ważne zadania, od pilnowania porządku publicznego, po wyszukiwanie narkotyków, odnajdowanie osób zaginionych czy zwłok. Psy to kompany i przyjaciele w służbie i po służbie. Wczorajsza służba Joko była spokojna, natomiast wzbudzała duże zainteresowanie przechodniów.

W Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu służą dwa psy służbowe – owczarek belgijski to pies patrolowo – tropiący i owczarek niemiecki wyszkolony do wyszukiwania zapachu narkotyków. Zwierzęta w policji służą od dawna, nie tylko psy, ale także m.in. konie. Jednak to psy od lat cieszą się największym zainteresowaniem ludzi.

Oprócz swoich typowych zadań psy zapewniają dodatkowy poziom ochrony zarówno policji, jak i cywilów. Taki pies policyjny jest czymś więcej niż psem policjanta, taki zwierzak to funkcjonariusz policji. Wczorajsza służba Joko należała do spokojnych.

Czworonożny funkcjonariusz pilnował porządku i bezpieczeństwa na terenie miasta, patrolując między innymi promenadę jeziora Raduń, tereny przy placówkach oświatowych, sportowych, gdzie obecnie zorganizowane są zimowiska dla dzieci i młodzieży. W trakcie patrolowania Osiedla Dolne Miasto pies służbowy i jego przewodnik spotkali się z grupą dzieci korzystających z zajęć w szkole.

Policjanci przy okazji spotkania rozmawiali z wypoczywającymi o zachowaniach wobec zwierząt. Psy służbowe  w wałeckiej komendzie towarzyszą funkcjonariuszom podczas wspólnej służby i z ogromnym rezultatem pomagają wykrywać narkotyki czy poszukiwać osoby zaginione. Pies to kompan i przyjaciele w służbie i po służbie.

Red.