Jutro w Pile Marsz Równości!

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. “Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy” – pod takim hasłem jutro w Pile odbędzie się Marsz Równości. To pierwsze takie wydarzenie w historii miasta. Rozpocznie się o godzinie 14. piknikiem w Parku na Wyspie.

Maszerujemy po równość, akceptację, brak wykluczenia i dyskryminacji – mówią organizatorzy I Marszu Równości w Pile. –Chcemy równości! Dla osób bez względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, niepełnosprawność, wygląd, pochodzenie, status materialny czy wiek. Dlatego 28 sierpnia 2021 roku, po raz pierwszy w historii miasta, ulicami Piły przejdzie I Marsz Równości!

Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00. Z Wyspy przejdzie przez rondo Solidarności, al. Jana Pawła II i al. Piastów, pl. Konstytucji 3 Maja, ul. 14 lutego, plac Staszica, ul. Konopnickiej, al. Jana Pawła II, by finiszować ponownie na Wyspie.

Organizatorzy spodziewają się udziału kilkuset osób, zarówno ze środowisk LGBT jak i heteroseksualnych. Wszystkich, którzy chcą by Piła była miastem otwartym i tolerancyjnym dla wszystkich ludzi.

(Red.)