KAHOOT – „WOLNI OD UZALEŻNIEŃ”, JUŻ ZA NAMI !

Edukacja Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

W Złotowskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja multimedialnego konkursu organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Złotowie oraz Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną, pod nazwą „Wolni od uzależnień”. Uczestnikom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki wręczono wartościowe nagrody rzeczowe.

W Złotowskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja multimedialnego konkursu pn. „Wolni od uzależnień”. Tak jak we wcześniejszych edycjach celem konkursu było zwiększenie świadomości młodzieży, co do zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych oraz popularyzacja i promowanie życia bez uzależnień. Zmagania odbyły się na multimedialnej platformie Kahoot, a warunkiem uczestnictwa w konkursie było posiadanie telefonu dotykowego bądź tabletu. Zorganizowanie konkursu w tej formie miało na celu pokazanie, że urządzenia te nie muszą służyć tylko do rozrywki, ale również do edukacji.

W pierwszej części udział wzięli uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych z terenu powiatu złotowskiego,a w drugiej uczniowie ze szkół średnich. Wszyscy odpowiedzieć musieli na pytania, z tematyki pierwszej pomocy przedmedycznej, aspektów prawnych dotyczących osób nieletnich, uzależnień i kwestii zdrowego stylu życia.

Frekwencja na sali i zaangażowanie uczestników pokazało, że taka forma przekazu dotarła do bardzo dużej grupy młodzieży i pogłębiła ich wiedzę w zakresie promowanie życia bez uzależnień.

 

W kategorii szkół podstawowych zwycięzcami zostali :

1 miejsce : Zuzanna Dziedzina – Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotowie

2 miejsce : Weronika Aleksandrowicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotowie

3 miejsce : Anna Jędrzejczyk – Szkoła Katolicka

4 miejsce : Nikodem Chlebowski – Szkoła Podstawowa nr 2 w Złotowie

5 miejsce : Mateusz Jakubczak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Złotowie

6 miejsce : Aleksandra Chudzińska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Złotowie

 

W kategorii szkół średnich zwyciężyli :

1 miejsce : Zofia Pachuc – CKZiU w Złotowie

2 miejsce : Adam Podhalicz- Zespół Szkół Ekonomicznych w Złotowie

3 miejsce : Bogumiła Rakowska – CKZiU w Złotowie

4 miejsce : Wojciech Siekański – CKZiU w Złotowie

5 miejsce : Antonii Mazur – CKZiU w Złotowie

6 miejsce : Mateusz Trojanowski – CKZiU w Złotowie

 

Uczestnikom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki wręczono wartościowe nagrody rzeczowe, a każdy z uczestników otrzymał nagrodę pocieszenia.

Organizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Policji w Złotowie oraz Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Złotowie. Partnerami w tym roku zostali Urząd Miasta w Złotówie oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Złotowie, Biblioteka Pedagogiczna w Złotowie, Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Złotowie oraz Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział Tarnówka.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

DP

Kahoot – „Wolni od uzależnień”, już za nami ! – Aktualności – KPP Złotów (policja.gov.pl)