?Każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat? czyjś świat?

Najnowsze Wałcz

Radosny i wzruszający dzień Adriana, chłopca, który dzięki pani Sylwii Kostuchowskiej otrzymał nowy wózek. O tym, jak bardzo potrzebni jesteśmy sobie nawzajem.

14 grudnia klasie 1b z SP 5 w Wałczu, upłynął pod znakiem wzruszeń, niespodzianek i radości. Był on szczególnie ważny dla Adriana, chłopca niepełnosprawnego ruchowo, który dzięki pani S.Kostuchowskiej (mamy Marysi) otrzymał nowy wózek, umożliwiający mu samodzielne poruszanie się po klasie i szkole. Ponadto, Adrian wspólnie z klasą po raz pierwszy pojechał na basen, mógł bawić się i pływać razem z kolegami. Na koniec, zgodnie z obietnicą, każdy kupił sobie coś słodkiego w sklepiku. Wszystkie dzieci przez cały czas pomagały i towarzyszyły swojemu koledze. Każdy bardzo się starał, aby cieszył się on z zaplanowanych niespodzianek. Każde z dzieci, wykonało również serduszko dla pani Sylwii w podziękowaniem za tak piękny gest.
Ten dzień stał się kanwą, na której zrodziła się refleksja o tym, jak bardzo potrzebni jesteśmy sobie nawzajem. Jak wiele i niewiele jednocześnie potrzeba, by zobaczyć błysk w oczach dziecka i obudzić w nim radość. Pani Sylwio, w imieniu Adriana i naszym-wychowawców- dziękujemy za wielkie serce, zaangażowanie, bezinteresowność – za podarowanie czegoś bez czegoś w zamian? Dla wielu wózek, to po prostu wózek, ale my wiemy, że dla dziecka niepełnosprawnego ruchowo, to okno na świat. To możliwość ustawienia się wraz z innymi w kolejce do biurka, gdy pani sprawdza ćwiczenia. To wspólne ściganie się z kolegami, gdy zadzwoni dzwonek i trzeba wracać do klasy. To samodzielność i nauka radzenia sobie z przeszkodami, to droga do wspólnych spacerów i wycieczek. Niby tak niewiele, ale dla jednego dziecka znaczy wszystko?
Wiemy, że dzieci biorą przykład z dorosłych, dlatego mamy pewność, że dobroć, życzliwość, zrozumienie i chęć niesienia pomocy nie miną wraz z magią Bożego Narodzenia. Nie miną?, bo mieszkają na codzień w każdym dziecięcym serduszku klasy 1 b.
Dziękujemy?
Wychowawca: Barbara Cegieła oraz pani Marta Marynka Nowokuńska

 

Źródło/tekst: Marta Marynka Nowokuńska, oprac. Wydział RiPM

Zdjęcia: SP Nr 5