Kierowca na haju i kinder niespodzianka z narkotykami

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Policjanci z Wydziału Patrolowo ? Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 42-letniego pilanina, który prowadził auto będąc pod wpływem narkotyków. Oprócz tego mężczyzna kilka porcji amfetaminy ukrył w samochodzie oraz w pudełku po kinder niespodziance…

W nocy, przed godz. 2.00 mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault Twingo, którym kierował 42-letni pilanin. Podczas sprawdzania dokumentów mundurowi zauważyli, że mężczyzna wykonuje nerwowe ruchy. To wzbudziło ich podejrzenia.  Byli niemal pewni, że może on być pod wpływem narkotyków.

Pierwsze, wstępne badania wykazały, że kierowca prowadził swoje auto będąc pod wpływem marihuany i amfetaminy. Policjanci znaleźli też w samochodzie kilka porcji środków odurzających. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania mężczyzny ujawnili amfetaminę. Substancje psychotropowe ukryte były w plastikowym pudełku po kinder niespodziance. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 10 porcji narkotyków – informuje podkom. Żaneta kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

42-letni pilanin za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem. Grozi mu kara m.in. kilku lat więzienia.

Spodkom. Żaneta Kowalska:

-To kolejny już przypadek w ostatnim czasie, kiedy kierowca prowadzący swój pojazd znajdował się pod wpływem narkotyków. Policjanci z pilskiej komendy cyklicznie prowadzą różnorodne akcje mające na celu eliminowanie z dróg potencjalnych zabójców.  Mundurowi przez całą dobę czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących drogami powiatu pilskiego. Zapowiadają jeszcze więcej kontroli i zapewniają, że nie będzie żadnej tolerancji dla nieodpowiedzialnych kierowców!